Hlavní stranka Vinařství Vinař Seznam vín
Prodejny Jižní Morava

SEZNAM  VÍN NA PRODEJ

 
 
obraz: leknín modrý

obraz: leknín modrýObjednávky mohou být zadávány telefonicky nebo e-mailem a odebírány osobně ve vinařství v Sedleci u Mikulova ve vzájemně dohodnutém čase. Prosíme o minimálně jednodenní předstih objednávky k vyřízení, protože etikety se běžně lepí až před expedicí vína ze sklepa. Vína se prodávají v kartónech po šesti (ale vzorky je možné namíchat), s jednotnou cenou za láhev v rozmezí 150 až 250 Kč (přibližně 5 - 10 Eur). Ceník bude na vyžádání zaslán e-mailem. Ceny jsou stanoveny ze sklepa, nezahrnují tedy dopravu a distribuci. Platba v hotovosti při vyzvednutí objednávky. Kontakty jsou uvedeny na hlavní stránce.

Český systém klasifikace vín na základě přirozených hladin cukru v hroznech v době vinobraní se zde nepoužívá, protože není indikátorem výstupní kvality vína nebo dokonce jeho stylu. Tato technická informace je však pro zájemce uváděna na zadních etiketách lahve. Všechna vína jsou nyní uváděna na trh jako „Moravské zemské víno“ (MZV), což je podobné francouzskému „vins de pays“, ale v novém systému označování jsou taky známa ve Francii jako vína s „Indication Geographique Protége“ (IGP).
obraz:  leknín bílý

B Í L Á

V Í N Aobraz:  leknín bílý

Veltlínské zelené  (Grüner Veltliner)

Klasická odrůda bílého vína ze Střední Evropy, které je stále více oblíbená i v zahraničí.  Zde je cílem, nabídnout zákazníkovi výběr různých stylů vyrobených z této všestranné a velmi úspěšné odrůdy.

   
2013 K dostáne na podzim 2014.

2012 Tento vzorek potřebuje čas dýchat, ale pak se ukáže jako víno s charakterem. Suché, aromatické víno s komplexní vůní a nádechem dubu, vyvážené a s dobrým koncem.
12,5% alkohol.

2011 Osobité polosuché dobře vyvážené víno, které dozrávalo v nových dubových sudech. Dubová charakteristika je relativně lehká a dobře integrovaná, v žádném případě nedominuje; víno samotné si uchovává příjemně překvapivou svěžest.
14,5% alkohol.

Ryzlink rýnský  (Rhine Riesling)

Klasická odrůda bílého vína z Německa, která má pevné místo jako mezinárodně oblíbená odrůda.  Na Jižní Moravě je příliš brzy na to říci, který styl je nejvhodnější, a který bude postupně vnímán jako nejreprezentativnější.


2013 K dostáne na podzim 2014.

2012 Příjemně aromatické, suché, lehké víno s osvěžující kyselostí, která je typická pro tuto odrůdu
12,5% alkohol.

2010 Relativně lehké suché bílé víno s aromatem připomínajícím sušené meruňky a s vyváženou kyselinkou na patře.
12,5% alkohol.

Cuvée, bílé

Za některých okolností se může stát, že skvělé víno je vyrobeno uvážlivým smísením dvou nebo více základních druhů a pokud se to udělá obratně, výsledek může být velmi úspěšný. Ne nadarmo je mísení považováno za pravé umění a je důležitou součástí celého procesu výroby vína. Takovéto směsi (cuvée) někdy představují nejlepší možná vína, které dokáže seriózní vinař vyprodukovat. 


Cuvée
Pinot Blanc
2011
Na základě Rulandského bílého.  Exotická vůně s fascinující kombinací tropického ovoce, vanilky a příjemnými bylinnými tóny. Polosuché, plné a extraktivní. Víno na vychutnání.
13,0% alkohol.

Bílé
Cuvée

2009
Tělnaté polosuché bílé víno, jehož základem je hlavně odrůda Rulandské bílé s Rýnským ryzlinkem, který hraje doplňkovou úlohu. Dozrávalo v nových dubových sudech a po dalším zrání v lahvích je teď´ dubový charakter dobře propojený a výsledkem je zralé komplexní bílé víno s fascinující škálou vůní.  Na patře je to bohaté, kulaté a koncentrované víno, jehož příchutě dlouho přetrvávají v dlouhé a silné dochuti.  Je to víno, které snad nejvíce oceníte s jídlem.
13,5% alkohol.

zpět nahoruobraz:  leknín růžový

RŮŽOVÁ

V Í N Aobraz:  leknín růžový

Zwiegeltrebe rosé

Jižní Morava má mimořádně širokou škálu modrých hroznů, z nichž se dá vybrat surovina na výrobu růžových vín, což může být do budoucna hlavním základem pověsti regionu.  Jako vzor se používá Zweigeltrebe, což je relativně nová odrůda vyprodukovaná v Rakousku křížením Svatovavřineckého a Frankovky.


2010 Suché ovocné růžové víno s elegantní vůní, plnou chutí a št´avnatou a uspokojující dochutí.  Tento vzorek je důkazem, že je možné výrobit stabilní růžové víno, které nemusíte vypít hned jako mladé víno.
12,5% alkohol.

zpět nahoru

obraz:  lekníny, růžové

ČERVENÁ

V Í N Aobraz:  leknín červený

Rulandské modré  (Pinot Noir)

Obvykle se vyrábí jenom jedno červené víno ročně, a to bud´ odrůdové víno z Rulandského modrého nebo cuvée, v němž rulandské vždy dominuje. Víno zraje v dubových sudech s mírným přidáním nového dubu. Hlavním cílem je vyprodukovat víno, které je svým stylem podobné klasickému francouzskému burgundskému, ale vždy s lokální osobitou charakteristikou.  Doporučuje se před podáváním jemně dekantovat nebo otevřít dostatečně dlouho před konzumací, aby se projevilo jeho aroma.


2012 K dostáne na podzim 2015.

2011 Dobrým příkladem klasické odrůdy: komplexní aroma, v chuti plné,jemné, s uspokojivým závěrem. Ideální v kombinaci s jídlem.  K dostáne na podzim 2014.
13,5% alkohol.

2010 Dobrá barva s aromatem tmavých plodů smíchaná s vůní dubu; dobrá struktura založená na sladkých tříslovinách a kyselince, která ozvláštňuje tuto sklizeň. Víno je stále mladé, ale má perspektivu dalšího vývoje.
13,0% alkohol.

Cuvée, červené

Promyšlená směs základních vín může často vytvořit víno s lepší vyvážeností, vyšší komplexností a zajímavostí, než kterýkoli z jednotlivých komponentů. Takovéto směsi (cuvé) mohou někdy být nejlepšími víny, jaké vinař dovede vytvořit.


Cuvée
 2007
Toto víno je v zásadě odvozeno od odrůdy Rulandské modré; vyzrává v dubových sudech a teprve teď začíná ukazovat svoji pravou kvalitu.  Komplexní a elegantní buket má tóny tabáku, čokolády, fíků a ostružin, na patře třísloviny zanechávají plnou chuť a pevnou dochuť. Víno však potřebuje svůj čas zrání v lahvi, aby mohlo plně ukázat svůj celý potenciál. Jemně dekantovat před podáváním nebo otevřít dostatečně dlouho před konzumací, aby se projevilo jeho aroma.
13,5% alkohol.

Zwiegeltrebe  (Zweigelt)

Je to velmi uspěšná rakouská odrůda, která se pěstuje tesně za českými hranicemi a  vyrábí se jak v barikovém tak v nebarikovém stylu.


2010 Atraktivní víno vhodné ke konzumaci právě nyní. Nedozrálo v dubu a má lehký ovocitý charakter s výraznou vůní, lehkou taninovou strukturou, která podkresluje koncentraci ovoce, a příjemnou harmonickou dochuť. Víno je vhodné ke grilování a jako letní drink.  Podávejte mirně ochlazené, stejně jako bílé víno.
12,0% alkohol.
zpět nahoru